در این مقاله قصد داریم انواع حوله را معرفی کنیم که در خرید حوله به شما کمک می کند. زیرا حوله، یکی از کالاهای مهم و مورد نیاز هر نوع زندگی است. افراد در هر شرایط سنی، از انواع حوله استفاده می کنند. البته برخی اشخاص هستند که جنس و نوع حوله برایشان از اهمیت خاصی برخوردار است. در طول زمان بخاطر این طبع های متفاوت انسانی انواع حوله با جنس های مختلف به وجود آمد در این مقاله به انواع حوله از نظر جنس می پردازیم.

وزن انواع حوله باید چگونه باشد؟

ابتدا وزن انواع حوله را بررسی می کنیم، تا بدانید که هر حوله یک وزن مشخص دارد. انواع حوله بنابر نوع کارایی که دارند دارای یک وزن خاص می باشند. اگر یک حوله وزن بالایی داشته باشد طبیعتاً پرزهای آن نیز باید بلند تر باشد، این کار بخاطر جذب بیشتر آب می باشد. یعنی اگر به دنبال یک حوله هستید که آب بدن شما را به خوبی و تمام و کمال جذب کند توصیه می کنیم که از حوله ای با وزن بالا استفاده کنید. واحدی که برای وزن انواع حوله استفاده می شود (گرم بر متر مربع) یا GSM نام دارد. اگر حوله ای GSM کمی داشته باشد، نشان دهنده آن است که وزن کمتر و مشخصاً پرزهای کوتاه تری دارد. انواع حوله سبک در آشپزخانه ها و باشگاه ها کاربرد دارد، اما حوله های وزن بالا در استخر، هتل و حمام کارایی دارند. اگر می خواهید در استخر و سونا جکوزی از حوله استفاده کنید پیشنهاد ما حوله های ابعادی با رنگ سفید است زیرا این حوله ها اکثراً ضخیم و وزن آنها تقریبا بین 500 گرم تا 1 کیلو گرم است. حوله هایی که در ورزشگاه ها و باشگاه ها عموماً استفاده می شوند دارای وزنی بین 300 تا 800 گرم است.

انواع حوله از نظر کاربرد

با توجه به اینکه ست حوله برای چه کاربردی می خواهد استفاده شود باشد، حوله ها از نظر کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می شوند. حوله عروس و داماد، حوله آشپزخانه، حوله تن پوش یا حوله پالتویی، حوله استخری، حوله دست و صورت و حوله یکبار مصرف از پرکاربردترین انواع حوله می باشد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

انواع حوله - حوله ساینا

حوله عروس و داماد

این نوع از حوله ها که عموما به صورت ست تولید می شوند، شامل چند نوع حوله هستند. حوله تن پوش، حوله دست و صورت و حوله استخر عمدتا در بسته بندی حوله عروس و داماد وجود دارد. این حوله ها که به حوله های روبدوشامبر معروف هستند، به صورت تکی(عروس یا داماد) نیز عرضه می شوند.

حوله آشپزخانه

حوله های آشپزخانه بسیار معمولی طراحی می شوند و به دلیل مصارف آشپزخانه، سایز کوچکی دارند. این حوله ها می توانند اشکال جالبی داشته باشند و با ظاهر زیبایشان، بسیار در آشپزخانه مورد استفاده قرار بگیرند.

انواع حوله - حوله ساینا

حوله تن پوش یا حوله پالتویی

این نوع حوله ها که گاهی با نام “حوله لباسی” به کاربرده می شوند، حوله حمام بوده که پس از آن استفاده می شود و تمامی نواحی بدن را در برمی گیرد. حوله تن پوش تقریبا سالهاست که محبوبیت خاصی بین مردم پیداکرده و در رنج های سنی متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. حوله تن پوش کودک از رایج ترین حوله های تن پوش است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این حوله ها به “حوله پوشیدنی” نیز در میان مردم مشهور شده اند. حوله تن پوش(پالتویی) را به انگلیسی bathrobe می گویند که به معنی حوله حمام یا حوله پوشیدنی حمام است.

برای مشاهده انواع سرویس حوله تن پوش روی لینک زیر کلیک کنید:

انواع حوله تن پوش

حوله استخری

این حوله ها همانطور که از اسمشان پیداست، برای استخر استفاده می شوند و به دلیل حمل و نقل، اغلب ابعاد کوچکی دارند و بسیار سبک هستند. البته بعضی از افراد ترجیح می دهند برای استخر از حوله پالتویی استفاده کنند که این مورد بستگی به سلیقه و اولویت افراد در انتخاب حوله استخر دارد.

حوله دست و صورت

به دلیل اینکه این نوع از حوله ها بیشتر با پوست دست و صورت در ارتباط هستند و تماس دارند، باید جنس بسیار لطیفی داشته باشند. این حوله ها ابعاد کوچکی دارند. یکی از بهترین انواع حوله برای خشک کردن دست و صورت، حوله های پنبه ای هستند که در ادامه مطلب آن ها را معرفی خواهیم کرد.

برای مشاهده انواع حوله ابعادی روی لینک زیر کلیک کنید:

انواع حوله ابعادی

حوله یکبار مصرف

این حوله ها که اغلب در هتل ها و سال های آرایش و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند، دارای کیفیت پایینی است و به همین دلیل تنها برای یکبار استفاده تهیه می شوند.

انواع حوله - حوله ساینا

انواع حوله از نظر جنس

حوله ها جنس های مختلفی دارند. جنس حوله بستگی به موادی دارد که در تولید آن استفاده می شود. در ادامه شما را با انواع حوله ها از نظر جنس آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

همچنین ببینید:

مشاهده انواع حوله تن پوش بچگانه

حوله پنبه ای

اگر به دنبال حوله ای با جذب بالا هستید پیشنهاد می کنیم که از انواع حوله های پنبه ای استفاده کنید زیرا که این حوله ها دارای جذب آب زیادی هستند. همانطور که باید بدانید پنبه به صورت طبیعی حدود 25 برابر وزن خود را می تواند مایعات جذب کند. اگر می خواهید حوله ای نرم و لطیف داشته باشید حوله های پنبه ای بهترین گزینه برای شما خواهند بود. این حوله ها علاوه بر نرمی و جذب بالای آب دارای قیمت مناسبی نیز می باشند. اگر در حوله ها مقدار کمی از سیلک استفاده کنند، در زمان های بلند مدت حوله های خیلی خوبی از آب در می آیند. این نوع حوله ها با گرم پنبه بالا، در هتل ها بیشترین استفاده را دارد زیرا که کیفیت و استقامت خوبی دارند.

حوله پنبه و پلی استر

این نوع حوله پنبه که به طور دقیق از 86 درصد پنبه و 14 درصد پلی استر نخ ساخته شده است بسیار بادوام می باشد و از نظر زمانی کارایی بالایی را دارد.

حوله پنبه ای ارگانیک

اگر به دنبال احترام به محیط زیست خود هستید و یا یک پوست حساس دارید بهترین نوع حوله برای شما حوله پنبه ای ارگانیک است. این حوله های پنبه ای ارگانیک در سراسر دنیا شناخته شده و از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. چرا که این حوله ها با محیط زیست شما سازگار هستند و مواد تشکیل دهنده آنها تماما طبیعی هستند و از هیچ نوع مواد شیمیایی در این حوله ها استفاده نشده است. حتی در هنگام کاشت این نوع پنبه ها از هیچ گونه آفت کش و سمی استفاده نشده است. معمولا از این حوله ها برای افرادی که پوست حساس دارند و یا برای نوزادان استفاده می شود.

انواع حوله - حوله ساینا

حوله های  Zero Twist

این نوع حوله از حوله های دیگر معمولا بین 20 تا 30 درصد سبک تر می باشند زیرا در این نوع حوله ها از پنبه های کمتری استفاده شده و این کار باعث می شود که حوله آب کمتری جذب کند و در نتیجه سریع تر از بقیه حوله های پنبه ای خشک می شود. این حوله را معمولا به سازگار بودن با محیط زیست می شناسند.

حوله های ابریشم و ساتن

اگر یک حوله زیبا و لوکس می خواهید حوله های ابریشم و ساتن را به شما پیشنهاد می دهیم. این حوله ها از نخ های ابریشم و ساتن بافته شده اند، همین امر باعث شده که این حوله ها ظریف، نازک و بسیار سبک وزن باشند. معمولا این حوله ها برای فصل تابستان  بسیار عالی می باشد، اما به خاطر گران بودن این نوع حوله ها از نظر هزینه مقرون به صرفه نیستند. و در زمانی که می خواهید آن ها را بشویید اگر اشتباهی در نوع شست و شوی حوله پیش بیایید باعث کوچک شدن حوله می شود.

حوله پشم ارگانیک

حوله های پشم ارگانیک را از پشم گوسفند درست می کنند بخاطر همین این حوله ها نرمی زیاد و خاصی دارند و همین موضوع باعث محبوبیت این نوع حوله شده است، اما جذب مایعات این حوله بسیار پایین است.

انواع حوله - حوله ساینا

حوله پشم مصنوعی

اگر به دنبال یک حوله مقاوم با توانایی جذب مایعات بالا می گردید حوله پشم مصنوعی را به شما توصیه می کنیم. این حوله معمولا تا مچ پاست تا بتواند به کسی که از آن استفاده می کند حس گرما و راحت بودن را القا کند.

حوله بامبو

حوله هایی که با بامبو درست می شوند سازگار با محیط زیست می باشند و همچنین دارای خواص ضد باکتری و حساسیت نیز می باشد. جنس این نوع حوله بامبو نازک و سبک می باشد، این حوله ها برای افرادی که حساسیت های خاص پوستی دارند بهترین گزینه هستند. اما این حوله ها نسبت به حوله های دیگر گران به حساب می آیند.

حوله میکروفیبر

ماده ای که از ابریشم ظریف تر است اما دارای قدرت جذب بالاتری است میکروفیبر است. حوله های میکروفیبر دارای وزنی سبک و دوامی بالا است، همچنین این نوع حوله برای پوست های حساس مناسب است.

حوله نایلونی

اگر به دنبال حوله بسیار ارزان هستید این حوله را می توانید خریداری کنید.

برای خرید حوله های تن پوش ارزان لینک زیر را مشاهده کنید:

حوله های تن پوش ارزان

قیمت انواع حوله در بازار

در جدول زیر، قیمت انواع حوله ساینا را برای شما آورده ایم. این قیمت ها در تاریخ 19 مرداد 98 قرار داده شده است و طبیعی است که با گذشت زمان تغییر می کند. بنابراین برای اطلاع از قیمت فعلی انواع حوله ساینا، با ما تماس بگیرید.

نوع حوله

واحد کالا

قیمت واحد

حوله دستمال 30x30 ماهان

جین

000,520

حوله دستی آرمانی 60x30

جین

000,950

حوله دستی آدیداس 60x30

جین

000,950

حوله دستی نایک 60x30

جین

000,950

حوله دستی لاگوست 60x30

جین

000,950

حوله دستی 30x60 لیندا

جین

000,920

حوله دستی پوما 60x30

جین

000,950

حوله دستی فراری 60x30

جین

000,950

حوله دستی ورساچه 60x30

جین

000,950

حوله دستی سیمین 60x30

جین

000,070,1

حوله دستی تارا 60x30

جین

000,070,1

حوله دستی درنا 60x30

جین

000,010,1

حوله دستی نایک 70x35

جین

000,380,1

حوله دستی پوما 70x35

جین

000,380,1

حوله دستی پوما 70x35

جین

000,380,1

حوله دستی لاگوست 70x35

جین

000,380,1

حوله دستی ورساچه 70x35

جین

000,380,1

حوله دستی آرمانی 70x35

جین

000,380,1

حوله دستی فراری 70x35

جین

000,380,1

حوله دستی آدیداس 70x35

جین

000,380,1

حوله دستی 35x70 لاله

جین

000,460,1

حوله دستی 35x70 درنا

جین

000,460,1

حوله دستی قلب طلایی 70x35

جین

000,610,1

حوله دستی 35x70 ماهور

جین

000,550,1

حوله دستی سیمین 70x35

جین

000,600,1

حوله دستی تارا 70x35

جین

000,550,1

همچنین ببینید:

انواع حوله در شرکت نوین بافت (حوله ساینا)