حوله ها یکی از احتیاجات مهم زندگی روزمره هستند. یکی از حوله های پرکاربرد و پرطرفدار، حوله های تن پوش هستند که افراد بعد از حمام از آن ها استفاده می کنند. همان طور که می دانید باید هنگام خرید این حوله ها بسیار دقت نمود و اندازه، جنس و رنگ آن ها را با توجه به نیاز و سلیقه انتخاب نمود. در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را با مشخصات حوله تن پوش خوب آشنا کنیم.

حوله های تن پوش جنس های متفاوتی دارند و از الیاف مختلفی از جمله پنبه، میکرو فیبر، پشم، پلی استر و بامبو بافته می شوند. اگر شما به دنبال یک حوله لطیف با قدرت آبگیری زیاد هستید به سراغ حوله های 100 درصد پنبه بروید. البته گفتن این نکته نیز ضروری است که اگر از جمله افرادی هستید که پوست حساسی دارند بهتر است از حوله های بامبو استفاده کنید.

نکته بعدی در انتخاب حوله با کیفیت دقت به وزن آن است. در هنگام خرید حوله از انتخاب حوله های خیلی سبک خودداری کنید، چون این حوله ها آبگیری خوبی ندارند.
از جمله نکات دیگری که باید در هنگام خرید حوله به آن دقت کنید، این است که حتما حوله از قبل شسته شده بخرید، تا از عدم رنگ دهی و آبرفت آن مطمئن شوید.

سایز بندی حوله تن پوش

سایز بندی حوله تن پوش

حوله تن پوش یکی از انواع حوله های کاربردی در هر خانه ای است. در هنگام خرید این حوله ها بهتر است، به سراغ انواع بافته شده با الیاف 100 درصد نخ بروید و حوله های خیلی ظریف و سبک را نیز انتخاب نکنید. از دیگر نکات مهم خرید حوله های تن پوش، انتخاب سایز مناسب آن هاست. مهمترین نکته در انتخاب و خرید حوله تن پوش پس از انتخاب جنس و کیفیت آن، انتخاب سایز مناسب است. سایزبندی حوله تن پوش بر اساس اندازه سرشانه انجام می شود پس کافی است که سرشانه خود را اندازه بگیرید و سایز مناسب خود را با توجه به جدول زیر انتخاب کنید.

جدول سایز بندی حوله تن پوش

سایز حولهاندازه سرشانهقد حوله از سرشانه
Small36 تا 42 سانتی متر105
Medium44 تا 48 سانتی متر115
Large50 تا 54 سانتی متر125

اسم دیگر حوله تن پوش

اسم دیگر حوله تن پوش

حوله تن پوش نام های مختلفی در فارسی دارد که در واقع ترجمه واژه انگلیسی robe bath towel است. از جمله نام های که در فارسی برای حوله تن پوش استفاده می شود، می توان به حوله پالتویی، حوله لباسی و حوله پوشیدنی اشاره نمود.

همان طور که در این مطلب خواندید، انتخاب حوله تن پوش با کیفیت و مرغوب کار سختی نیست و با رعایت اصول گفته شده می توانید یک انتخاب خوب داشته باشید. اما به این نکته توجه کنید که اگر شما بهترین حوله تن پوش را بخرید و از آن درست مراقبت نکنید، حوله شما زود کهنه و غیر قابل استفاده می شود. پس برای نگه داری بهتر حوله، آن را با لباس های زیپ دار و دکمه دار داخل ماشین لباسشویی نشویید. سعی کنید حوله را در دمای 50 تا 60 درجه و برای مدت حداکثر 50 دقیقه بشویید تا کیفیت حوله حفظ شود.